Atrašanās vieta

OTTO Hotel & Sun

Datums

23 09 23
Expired!

LAIKS

8:45 pm

23.09. Kino vakars – filma “Korsete”

 • Par pasākumu:

  Sadarbībā ar RIGA IFF un Kino Bize, 23. septembrī Pāvilostā pie OTTO tiks izrādīta 2022. gada filma Korsete.

  Kino vakars viesnīcas viesiem iekļauts nakšņošanas cenā, citiem interesentiem 7 EUR. (sadaļā Veikals)

  Plkst. 20:45 ievadvārdi no RIGA IFF pārstāves Martas Luīzas Treimanes

  Plkst. 21:00 Filma “Korsete”

  Par filmu:

  Eleganti huligāniska versija par leģendāro ķeizarieni Sisiju. Smēķis rokā, tetovēts plecs un izteiksmīgi pacelts vidējais pirkts – vai tā piedienās skaistajam putnam zelta krātiņā?
  Sisijas krāšņā dzīve ir kā šampanietis, kura dzirkstēšanu nespēj iegrožot valdošais Hābsburgu patriarhāts, bezkaislīga laulība un ceremoniālas tradīcijas. Vikijas Krīpsas atveidojumā Austrijas valdniece Elizabete ir magnētiska – bez kostīmdrāmām ierastā stīvuma viņa 19. gadsimta otrajā pusē diktē savus noteikumus un parāda eleganti paceltu vidējo pirkstu. Marijas Kreiceres režija ir aizraujoši kinematogrāfiska un mūsdienīga, savukārt viņas scenārijs nenonivelē varoni līdz pamācošai parodijai.
  Filmas ilgums: 112 min.

  Par RIGA IFF festivālu:
  RIGA IFF misija ir veidot starptautiski atpazīstamu kino notikumu, kas popularizē Rīgas tēlu, bagātina Ziemeļeiropas reģiona kultūrtelpu un veicina inteliģentas, atvērtas un aktīvas sabiedrības attīstību.
  Rīgas Starptautiskais kino festivāls ir dibināts 2014. gadā un īsā laikā kļuvis par vienu no vērienīgākajiem kultūras notikumiem Latvijā. Tie ir ikgadēji kino svētki, kas starptautisko kino industriju iepazīstina ar aktuāliem autordarbiem no Baltijas jūras reģiona un Ziemeļvalstīm un pašmāju kino skatītāju ar pasaules aktualitātēm. Festivāls sekmē sabiedrības interesi par aktuālajām norisēm mūsdienu kino ainavā un rosina dialogu starp skatītājiem un filmu radītājiem.
  RIGA IFF programmā laikmetīgais kino tiekas ar klasiku, un izaicinošas debijas filmas ar festivālu hītiem, savukārt industrijas sadaļa piedāvā platformu, kur satikties kino speciālistiem no visas pasaules, lai attīstītu ilgtspējīgas sadarbības un risinātu kino nākotnes izaicinājumus.
  Festivāla starptautiskajos pilnmetrāžas, īsmetrāžas un mūzikas video konkursos kino profesionāļu žūrija meklē izteiksmīgu autora rokrakstu un darbus, kas vēsta par jaunajām tendencēm un pārmaiņām kinovalodā.

  Par Martu:
  Marta Luīza Treimane ir absolvējusi LKA Nacionālo Filmu skolu kino producēšanas specializācijā, pašlaik studē maģistrantūras otrajā kursā kultūras menedžmentu. 2023. gada European Film Challenge Kannu kinofestivāla posma konkursa lauriāte jau trešo gadu turpina darbu Rīgas Starptautiskajā kino festivālā kā projektu koordinatore, guvusi pieredzi RIGA IFF izplatīšanas departamentā, kā arī darbā reģionālajos kinoteātros, veicinot kinoizglītības iniciatīvas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *